Valószínűleg annak ellenére, hogy tisztában vannak a kördiagramok hasznossági fokával, elég sokan ismerik a pie of pie kördiagramos megoldást, ami ugyebár egy kördiagramunk egyik cikkét segít tovább részletezni egy másik körrel, ahogy azt a következő példán is meg fogom mutatni.
Adott a következő két táblázat:
Ezen az egyszerű példán nagyjából annyit szeretnénk elérni, hogy legyen egy kördiagramunk két szelettel, az egyik a belföldet, a másik a külföldet mutatná, majd a külföldi cikkely egyértelmű kapcsolattal további bontásra kerülne országokra.
Első körben ehhez alakítsuk kicsit át a két táblát ilyen formára:
Ahogy látható, a külföldi 4%-ot a megfelelő arányban szétdobáltuk, de még mindig százalékos formátumban, azaz mondjuk Ausztria nem 20%-kal került kimutatásra, hanem az eredeti 4% ötödével.
Innen pedig már egyszerű lépés jön:
A Ribbonunk Insert füle alatt található Charts szekció kördiagram ikonjára kattintva válasszunk ki egy Pie of Pie chartot, aztán formázzuk olyanra, amilyenek az igényeink.
A legfontosabb beállításokat a diagramra való kattintás után a jobb oldalon érhetjük el, itt tudjuk beállítani, hogy mi alapján ossza tovább a második diagramra az értékeinket (határértéket is tudunk beállítani, hogy milyen érték alatt kerüljenek át az alábontások a második körre) és méretezni is tudjuk értelemszerűen a második, kisebb körünket.

De más célokra is felhasználhatjuk a Pie of Pie típusú kördiagramokat, méghozzá komplexebb kördiagramjaink egyszerűsítésére. Például nézzük a következő chartot:

Elsőként tehát csináljunk egy Pie of Pie diagramot az eredeti táblánkból:


De hát ez a felhasználási mód nem igazán a legegyszerűbb módja ennek a megjelenítésnek, hiszen jóval egyszerűbb lett volna egy új táblázatot készíteni és "Other" sorba tömöríteni a megfelelő értékeket, deóe ettől függetlenül a lehetőségeinket próbálgatni tökéletes.